TURNIEJ SOŁECTW O LAUR WÓJTA GMINY BRZEŻNO 2019

W dniu 6 lipca 2019 r., w Brzeżnie na boisku „Orlik” odbył się VII Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno, w którym uczestniczyło 7 drużyn: Brzeżno, Chomętowo, Pęczerzyno, Przyrzecze, Słonowice, Więcław i Wilczkowo. Zastępca Wójta Marzena Osińska serdecznie przywitała wszystkich przybyłych życząc udanej zabawy i osiągnięcia jak najwyższych wyników. Turniej rozpoczął się od prezentacji sołectw. Każde sołectwo przygotowało krótki występ w formie anegdoty lub wiersza. Wszyscy bawili się pod hasałem „bawimy się wesoło na sportowo”. Uczestnicy zmagając się w 9 konkurencjach walczyli o Laur i nagrodę pieniężną. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna z Pęczerzyna, która będzie gospodarzem przyszłorocznego turnieju. Drugie miejsce zajęło Brzeżno a na trzeciej lokacie uplasowało się Wilczkowo.

W ramach Turnieju nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Dmuchane zjeżdżalnie i zamki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sołectwo Brzeżno, jako gospodarz turnieju przygotowało słodki poczęstunek dla wszystkich.

W ramach turnieju odbył się również konkurs kulinarny. Do „smakowej” rywalizacji przystąpiło 6 osób. Panie reprezentowały sołectwa: Brzeżno, Słonowice i Przyrzecze. Komisja konkursowa za przygotowane potrawy przyznała I miejsce Katarzynie Wyszyńskiej  za „kotlety ruskie”, II miejsce Agacie Kruzel za „pierś kurczaka z ananasem” a III – Małgorzacie Jamniak za „schab Małgosi”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Uwieńczeniem Turnieju była zabawa taneczna przy remizie OSP Brzeżno, którą zorganizowała rada sołecka w Brzeżnie. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji turnieju a szczególne podziękowania kierujemy dla sołectwa Brzeżno za zaangażowanie i pomoc w jego organizacji.

Wszystkich mieszkańców gminy już dziś zapraszamy za rok do Pęczerzyna.

Może Ci się również spodoba