VI Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno – już za nami

VI Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno

 

W dniu 7 lipca 2018 r., w Brzeżnie na boisku „Orlik” odbył się VI Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno, w którym uczestniczyło 5 drużyn: Brzeżno, Chomętowo, Przyrzecze, Rzepczyno i Wilczkowo. Uczestnicy przystąpili do 9 konkurencji, w ramach których walczyli o Laur i nagrodę pieniężną. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna z Brzeżna, wygrywając Turniej już po raz trzeci i tym samym zatrzymując Laur. Drugie miejsce zajęło Wilczkowo a na trzeciej lokacie uplasowało się Chomętowo.

W ramach Turnieju zostało zorganizowanych wiele atrakcji dla mieszkańców. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i zamki. OSP Brzeżno zorganizowało pokaz sprzętu strażackiego.

Ponadto sołectwa wzięły udział w konkursie kulinarnym. Do „smakowej” rywalizacji przystąpiło 9 osób: Wioletta Surmiak, Krystyna Szyderska, Irena Michalczyk, Agata Kieruzel, Katarzyna Wyszyńska, Agnieszka Hatalska, Małgorzata Janiszewska, Iwona Lewicz i Stanisław Hatalski. Komisja konkursowa za przygotowane potrawy przyznała I miejsce Irenie Michalczyk  za „roladki od matki”, II miejsce Agacie Kieruzel za „kotlety Agaty” a III – Katarzynie Wyszyńskiej za „schab z mozzarellą”. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Wszyscy mogli częstować się grochówką, przygotowaną przez Wójta Jerzego Anielskiego, Zastępcę Wójta Sławomira Koruca i Jerzego Sarycza oraz ciastem i gorącymi napojami oferowanymi przez gospodarzy Turnieju – sołectwo Brzeżno. Uwieńczeniem Turnieju była zabawa taneczna przy remizie OSP Brzeżno.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok do Brzeżna.

Może Ci się również spodoba