Spotkanie Opłatkowe 2019 – już za nami

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa,

czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,

że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym …

Jan Paweł II

Tegoroczne spotkanie opłatkowe z mieszkańcami gminy odbyło się dnia 15 grudnia w  Publicznej Szkole Podstawowej w Brzeżnie. Na to wyjątkowe spotkanie wszystkich mieszkańców zaprosił Wójt Gminy Brzeżno. Było to spotkanie pełne  serdeczności i radości. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich zebranych życzenia Wójta Gminy Sławomira Koruca, Zastępcy Wójta Marzeny Osińskiej, Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Janasa oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jerzego Anielskiego. 

Trwając w świątecznym klimacie można było wysłuchać występu artystycznego przygotowanego przez uczniów szkoły i ich opiekuna Panią Annę Stukan oraz w pięknie wyśpiewane kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Leszczyna” z Pęczerzyna i Zespołu wokalnego „Od Stefana” ze Świdwina pod egida Pana Artura Ardziejewskiego. Po zakończonych występach proboszcz miejscowej parafii ksiądz Henryk Urzykowski odczytał fragment z Ewangelii wg św. Łukasza i wszyscy podzielili się opłatkiem.  Nie zabrakło również tradycyjnych potraw przygotowanych przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Rzepczyna, świątecznych wypieków mieszkańców naszej gminy oraz obecności Świętego Mikołaja.

Wójt Gminy Brzeżno dziękuje wszystkim za ten magiczny, wspólnie spędzony czas. Serdeczne podziękowania składa szczególnie tym,  którzy zaangażowali się w organizację tej wyjątkowej uroczystości, za bezinteresowną pomoc, zrozumienie i wsparcie.

Może Ci się również spodoba