SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ

Artykuł ze strony www. Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie :

Krwiodawcy służb mundurowych pokazując, że potrafią się połączyć w celu niesienia pomocy potrzebującym dzisiaj ponownie spotykali się na wspólnej akcji poboru krwi.
Ogólnopolska akcja „spokrewnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, ma na celu upamiętnienie i oddanie hołdu żołnierzom – bohaterom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. W ramach tej akcji w miesiącu marcu, na terenie całej Polski organizowane są zbiórki poboru krwi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie aktywnie włączyli się w akcję oddania krwi. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ot. Drawsko Pomorskie, policjanci po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml krwi

Dzisiaj krew oddało 19 osób z 23 chętnych, co daje ponad 8,5 litra cennego surowca. Wśród spokrewnionych byli policjanci oraz pracownicy świdwińskiej komendy, strażacy komendy Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnie, żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów w Złocieńcu oraz dawcy niezwiązani ze środowiskiem mundurowym.

Przypominamy, że akcja trwa. Jeszcze w środę spokrewnieni mogą oddawać krew w RCKiK ot. w Drawsku Pomorskim w godzinach 7:30 – 11:00

 

Może Ci się również spodoba

powiększ/zmniejsz czcionkę
kontrast