Odbył się V Turniej Sołectw o laur Wójta Gminy Brzeżno

V Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno

 

W dniu 8 lipca 2017 r., w Brzeżnie na boisku „Orlik” odbył się V Turniej Sołectw o Laur Wójta Gminy Brzeżno. Bawiliśmy się sportowo na wesoło. Udział wzięło 6 drużyn: Brzeżno, Przyrzecze, Rzepczyno, Słonowice, Więcław i Wilczkowo. Uczestnicy przystąpili do 9 konkurencji, w ramach których walczyli o Laur i nagrodę pieniężną. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą została drużyna z Brzeżna. Drugie miejsce zajął Więcław a na trzeciej lokacie uplasowało się Rzepczyno.

W ramach Turnieju zostało zorganizowanych wiele atrakcji dla mieszkańców. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i zamki, malowanie twarzy, które wykonywała Małgorzata Janiszewska. OSP Brzeżno przeprowadziło konkurs łowienia rybek, pokaz sprzętu strażackiego a na koniec przygotowało niespodziankę – kurtynę wodną.

Ponadto sołectwa wzięły udział w konkursie kulinarnym. Do „smakowej” rywalizacji przystąpiło 6 osób: Wioletta Surmiak z Brzeżna, Lech Janiszewski z Wilczkowa, Agata Kruzel z Przyrzecza, Krystyna Szyderska z Przyrzecza, Aneta Nowak z Koszanowa oraz Honorata Tyrka z Koszanowa. Komisja konkursowa za przygotowane potrawy przyznała I miejsce Anecie Nowak za „kaczkę mądra głowa”, II miejsce Honoracie Tyrka za „roladę rybną” a III – Wiolecie Surmiak za „kotlety Wioletty”. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Wszyscy mogli częstować się grochówką, przygotowaną przez Wójta Jerzego Anielskiego, Zastępcę Wójta Sławomira Koruca i Jerzego Sarycza oraz ciastem i goframi oferowanymi przez gospodarzy Turnieju – sołectwo Brzeżno. Uwieńczeniem Turnieju była zabawa taneczna przy remizie OSP Brzeżno.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy za rok do Brzeżna.

 

 

Może Ci się również spodoba

powiększ/zmniejsz czcionkę
kontrast