Marszobieg Brzeżnieński – już za nami

Marszobieg Brzeżnieński już za nami

 

Ruszyliśmy!!! W sobotę, 29 września w Brzeżnie na boisku „Orlik” odbył się Marszobieg Brzeżnieński. Imprezę otworzył Jerzy Anielski Wójt Gminy Brzeżno. Trasa marszobiegu przebiegała wokół jeziora Brzeżno. Uczestnicy mieli do pokonania ok. 5 km drogi, na której dodatkowo były przygotowane tory przeszkód. Na starcie stawiło się ok. 80 osób. Miło było widzieć całe rodziny, seniorów, dzieci i młodzież z entuzjazmem uczestniczących w imprezie. Każda osoba w marszobiegu otrzymała na pamiątkę koszulkę startową. Na trasie do dyspozycji uczestników zabezpieczono stanowisko z wodą oraz niespodziankę dla najmłodszych – słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy jednej posesji nad jeziorem Brzeżno. Dziękujemy!

Imprezą towarzyszącą był Turniej piłki nożnej „O Puchar Wójta Gminy Brzeżno”, w którym udział brały 4 drużyny: MOW Rzepczyno I, MOW Rzepczyno II, Gimnazjum Brzeżno i Olimpia Brzeżno. I miejsce zajęła drużyna MOW Rzepczyno I. Z tej drużyny wybrano również najlepszego zawodnika oraz strzelca. II miejsce zajęła drużyna Olimpia Brzeżno, III miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Brzeżno, IV miejsce zajęła drużyna MOW Rzepczyno II. Najlepszy bramkarz został wyłoniony z drużyny Olimpii Brzeżno. Puchary i statuetki dla najlepszych zespołów i zawodników wręczył Wójt Jerzy Anielski.

Po powrocie z trasy na uczestników marszobiegu czekał ciepły posiłek. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Następnie wszystkich zaproszono do udziału w konkursach. Przygotowano po 4 konkursy dla dzieci i dorosłych. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dla dzieci zakupiono torby sportowe oraz gry planszowe, natomiast pierwsze trzy miejsca w konkursach dla dorosłych nagradzano pulsometrami, kijkami nordic-walking oraz słuchawkami do biegania. Tego dnia gościliśmy również uczestników pieszego rajdu pieszo-autokarowego „Złoty Liść Jesieni”, organizowanego przez PTTK Świdwin. Uwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna przy remizie OSP Brzeżno.

Wydarzenie sportowe Marszobieg Brzeżnieński jest jednym z cyklu 7 imprez wchodzących w skład projektu pn. „Organizacja imprez promujących obszar objęty LSR i wydanie albumu krajoznawczego”. Zostało dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz środków własnych gminy Brzeżno. Fundusze pozyskano w ramach konkursu na tzw. małe granty, ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania – „Powiatu Świdwińskiego”.

Organizatorami Marszobiegu Brzeżnieńskiego była gmina Brzeżno przy współpracy  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rzepczynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnie oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie. Wszystkim współorganizatorom dziękujemy za zaangażowanie i pomoc a uczestnikom za miło spędzony czas. Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji Marszobiegu.

Organizatorzy

 

Może Ci się również spodoba