BEZPIECZNE FERIE Z OSP BRZEŻNO

 

 

 Ferie już za nami a w raz z nimi zakończyliśmy akcję „Bezpieczne Ferie z OSP”.

Już po raz trzeci Zarząd OSP Brzeżno, przy współpracy z gminą Brzeżno i w tym roku z lokalnymi stowarzyszeniami LOK Brzeżno i kołem wędkarskim PZW 09  zorganizowali dla dzieci  i młodzieży z gminy i okolic wolny czas. Podczas trwania akcji każdy mógł przyjść do strażnicy i uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach, grach, konkursach.

Bezpieczne Ferie z OSP to nie tylko zabawa, ale również edukacja, dlatego też strażacy zaprezentowali wyposażenie samochodu bojowego oraz opowiedzieli na czym polega praca strażaka. Dodatkowo do jednostki w Brzeżnie zawitali goście specjalni : a mianowicie przedstawiciele nadleśnictwa Świdwin, którzy przyjechali do dzieci z bardzo ciekawą multimedialną prezentacją o zwierzętach i ptakach zamieszkujących Nasze okolice. W czasie prezentacji odbyła się rozmowa z dziećmi na tematy związane z tematem zajęć. Dużą radość sprawiła dzieciom gra Pana Leśnika na trąbce sygnałówce.

Kolejnym gościem był funkcjonariusz Komendy Policji w Świdwinie, podczas jego wizyty dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie wspólnych zabaw na podwórku czy lodowisku, aby nikomu nie stała się krzywda oraz wyjaśnił również zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwrócił uwagę najmłodszym na nieufność wobec nieznajomych osób. Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Dużym zainteresowaniem również cieszyły się spotkania z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń Ligą Obrony Kraju Brzeżno Panem Pawłem Pawlikowskim, przedstawiającym zasady bezpiecznego zachowania podczas znalezienia niewybuchów oraz Panem Andrzejem Makowskim przedstawicielem Koła PZW 09 Brzeżno , prezentującym nowoczesny sprzęt wędkarski i w ciekawy sposób prowadzącym pogadankę i zagadki na temat ryb żyjących w Naszym lokalnych jeziorach.

Wielką frajdę dla naszych podopiecznych sprawiła wycieczka na świdwińskie lotnisko.
W programie było miedzy innymi zwiedzanie Sali Tradycji, pokazy sprzęty przeciwpożarowego,  zwiedzanie warsztatów lotniczych, i pamiątkowe zdjęcia przy statkach powietrznych. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świdwinie. Małych gości oprowadzono po obiekcie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Stanowiskach Kierowania Komendanta Powiatowego.

Na koniec Bezpiecznych Ferii z OSP została zorganizowana jeszcze jedna atrakcja – a mianowicie wyjazd do kina na film Trole…Po powrocie na dzieci czekał ciepły posiłek i wręczenie pamiątkowych medali i dyplomów.

Zarząd OSP Brzeżno składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym druhom i przedstawicielom lokalnych organizacji w organizację Bezpiecznych Ferii, oraz osobie jeszcze nie będącym członkiem OSP Brzeżno, ale nieustająco wspierającym jej działalność – koledze Jackowi Niburskiemu.

Naczelnik OSP Brzeżno  – dh. Paweł Chowaniec

 

 

 

You may also like...

powiększ/zmniejsz czcionkę
kontrast