Bezpieczne ferie

bezpieczne_ferie_000

1-14 lutego w województwie zachodniopomorskim to okres ferii zimowych. Dla dzieci i młodzieży szkolnej ferie są wspaniałym czasem relaksu i odpoczynku od zajęć szkolnych i nauki. Jednak dla wielu służb, instytucji a w szczególności rodziców i opiekunów, to czas wzmożonego działania.

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku najmłodszych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdwinie jak co roku nawiązał współpracę z miejscową Policją oraz Strażą Pożarną rozpoczynając akcję pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2016”. W ramach prowadzonej akcji opracowano materiały informacyjne, które stanowią zestaw cennych rad i uwag jak bezpiecznie spędzić ferie. Materiały dostępne są na stronie internetowej pod adresem http://psseswidwin.pis.gov.pl.

W związku ze szczytem zachorowań w okresie zimowym na grypę i przeziębienia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdwinie szczególnie zaleca pamiętać o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też o prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem. Zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, upowszechnianie wśród nich wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń należy do zadań wszystkich osób zajmujących się opieką i wychowaniem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do rodziców, opiekunów, organizatorów wypoczynku oraz instytucji czuwających nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży o rozsądek, rozwagę i odpowiedzialność. Niech radosny i bezpieczny wypoczynek w okresie ferii dostarczy wspaniałych, niezapomnianych i pozytywnych wrażeń, tak by uczniowie jak najlepiej wypoczęli i zdrowi wrócili do swoich szkolnych obowiązków.

Bezpieczne ferie

Może Ci się również spodoba

powiększ/zmniejsz czcionkę
kontrast